Archiwum Państwowe w Kaliszu

3.5
Wasza ocena
Oceń:
-/5
Ocen: 6
Zobacz też
Dyskusje na ten temat
 • Najem samochodu - Kalisz

  hej, dużo czytam o najmie samochodów zamiast ich kupnie i chciałbym przez najbliższy rok czegoś takiego spróbować. Zastanawiam się jednak czy dotyczy to jedynie dużych miast, bo u mnie w Kaliszu nie(...) jakoś to przeżyję, ale do Poznania to raczej nie chce mi się jeździć :P ktoś z Kalisza korzysta z najmu długoterminowego?

 • DOKUMENTY "BOLKA" z "archiwum Kiszczaka" AUTENTYCZNE!

  Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński poinformował w czwartek, że w dokumentach zabezpieczonych w domu gen. Czesława Kiszczaka znajdują się: ► teczka personalna i teczka pracy SB-eckiego agenta T.W. "Bolek", oraz ► odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy z PRL-owską SB podpisane: Lech Wałęsa "Bolek". Według opinii uczestniczącego w badaniu dokumentów z domu generała Kiszczaka eksperta archiwisty są one autentyczne. Lech Wałęsa odniósł się już do tej opinii w następujących słowach: "Nie może być żadnych materiałów mojego pochodzenia. Gdyby były, nie byłoby potrzeby podrabiać. W sądzie to udowodnię." Obecnie prokurator w asyście policji i córki zmarłego generała przeszukuje teren działki letniskowej w Wiknie należącej do Czesława Kiszczaka. (źródło: Polska Agencja Prasowa)

 • Jak odzyskać archiwum gg?

  Krótkie pytanie - często sprzątam archiwum gg (ponoć zżera pamięć) no i usunąłem ważne info od ziomka. Próbowałem przywracanie systemu ale nic nie dało, archiwum nie ma. Na stronie (bo też zapisuje) też nie ma (kiedyś to chyba nie było połączone). Są inne sposoby jak odzyskać archiwum gg?

 • Jeszcze o Lasach Państwowych.

  Bardzo niską wiedzę mamy o tym o czym dyskutujemy. Przykład to Lasy Państwowe i co chciano zmienić o Lasach Państwowych. Środowisko naturalne w tym lasy są chronione na podstawie Konstytucji RP. Mówi o tym artykuł 5. art.68.ust.5. art.74.ust.1. 2. 4.Konstytucji RP. Poselski projekt PO,PSL zaproponował poprawki do Konstytucji RP. następującej treści: Art.74.a. 1.Lasy stanowią własność Skarbu

 • Co sądzicie o pośle R. Kaliszu?

  jakim jest politykiem, oraz o jego umoczeniu moralnym w sprawę Olejnika, braku pomocy jego rodzinie?

 • Prywatne listy sławnych artystów w archiwum gen.Kiszczaka !

  Chodzi przynajmniej o dwoje z nich p. B. Tyszkiewicz i p. A. Seweryna . Listy nie zawierały żadnych kompromitujących dla obojga informacji , tylko podziękowania za uznanie . Czy jest coś nagannego w tego typu korespondencji obywateli kraju z V-ce premierem legalnie -- po okrągłąstołowych uzgodnieniach -- wybranego rządu ? Obu tym znanym postaciom polskiej sztuki i kultury insynuuje się publikując ich prywatna korespondencję -- jakąś współpracę ze służbami specjalnymi minionej epoki -- a co najmniej ich aprobatę -- czy to nie jest jakaś chora i nienormalna interpretacja normalnych obywatelskich zachowań ? Wypowiedż p. Tyszkiewicz po tej publikacji była mocno wymijająca -- sądziłem że ma poważne podstawy --- , tak jak i jej kolega ze sceny A. Seweryn --- do wytoczenia procesu szefowi IPN-u o ujawnienie prywatnej obywatelskiej korespondencji ,oraz mediom o próbę zniesławienia ! --- Ciekawe czy odpuszczą ?!!!

 • Poseł Kalisz i posłowie PO

  Poseł Kalisz zebrał podpisy pod wnioskiem o postawienie prezesa NIK przed Trybunałem Stanu w tamtej kadencji sejmu , wiele podpisów jest od posłów PO . Teraz posłowie PO chcą ten wniosek wycofać ale nie wiedzą jak bo wnioskodawca już jest poza sejmem. Wnioski o Trybunał Stanu nie przepadają jak sejm kończy kadencję tylko przechodzą z automatu na następny sejm. Jeżeli się postawi prezesa NIK

 • Do jakiego archiwum w Warszawie dokumenty z likwidowanej spółki?

  Do którego archiwum w Warszawie można przekazać dokumenty z likwidowanej spółki. Chodzi przede wszystkim o dokumenty podatkowe i kadrowe.

Sprawdź pogodę