Świętego Maksymiliana Maria Kolbego

Dane adresowe
Województwo:
śląskie
Powiat:
częstochowski
Gmina:
Konopiska
Poczta:
42-274 Aleksandria
Miejscowość:
Aleksandria
Ulica:
ul. Gościnna
Dane kontaktowe
Telefon:
0-34/3283113
www:
http://www.adiec.czest.niedziela.pl/parafie/p_aleksandria_sw_maksymiliana_kolbego.php
Inne dane
Typ:
Kościół
Diecezja:
częstochowska
Dekanat:
Blachownia
4.0
Wasza ocena
Oceń:
-/5
Ocen: 1
Zobacz też
Dyskusje na ten temat
 • Cuda świętego Antoniego

  Św. Antoni z Padwy – ponadczasowy apostoł jedności i pokoju Gośćmi programu są: ks. Błażej Górski – Dziekan dekanatu Szczebrzeszyn, Maria Rzeźnik – szefowa zamojskich Przewodników Turystycznych, o Marceli Gęśla OFM, o Zenobiusz Żak OFM. Ps. do nickanienaniby vel irusio - noga się znalazła, odrosła jakby

 • Kolejny cud Maksymiliana Kolbe - pognanie pasterzy dojnej drużyny do głowy po rozum

  Struchlałem na info, że Andrzej D. medaliki z czasów PRL będzie odbierał. Mam , a jakże. Rada Państwa, obywatelowi.. Srebrny Krzyż Zasługi. Ponad trzydzieści lat i nie rdzewieje. Ale spanikowałem przedwcześnie, bo to chodzi o Virtuti Militari. Na takie ordery, to piersi miałem, ale pleców już nie. Taki order jest "chlebowy" Zabrać, to z dodatkiem. A przecież Morawiecki potrzebuje kasy, bardziej niż kania dżdżu. No to już tuż , do orderów!, gdy nagle prrrrr, hola, hola. PRL zrobił im psikusa. Dał Maksymilianowi Kolbe. A jaki on był komuch? wręcz przeciwnie to tak, lewak? a uchowaj panie. I tu jest domniemywany cud. Pierwszy raz zaczną myśleć zanim co zrobią, a nie jak dotąd - odwrotnie. Panie Andrzeju D. "komuchy" medali, a szczególnie orderów, Misiewiczom nie dawali. Patrzcie, stać ich było, by dać świętemu!. No i przy okazji wyszło, że nie tylko święci na te godne wyróżnienie zasługują. Są inni jeszcze godni. Podejrzewam, że rozum to wtykał Macierewicz. I choć na trochę wróciła normalność. Oby więcej takich świętych.

 • Zesłanie Ducha Świętego

  Szczęść Boże! Zesłanie Ducha Świętego – według Dziejów Apostolskich wydarzenie, które miało miejsce w pierwsze po zmartwychwstaniu Jezusa święto Pięćdziesiątnicy. Na zebranych w wieczerniku(...) przed jego Wniebowstąpieniem. Zesłanie Ducha Świętego uważa się za początek Kościoła. z Panem Bogiem :)

 • mamy nowego świętego

  Poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski wygłosił przez siebie manifest – Lech Wałęsa, dla mnie osobiście, jest człowiekiem świętym – wypalił.Nic tylko się modlić.

 • DZIŚ DZIEŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

  Jak tam u was z prezentami? Czy byliście grzeczni? Był czy nie był Mikołaj , bo u mnie nie był , ponieważ jestem już duży. Ale w pracy będzie, ponieważ zawsze do nas przychodzi. To dobra i przyjemna tradycja. Historia głosi, że Mikołaj był biskupem, który cały swój majątek oddał innym. To był szlachetny człowiek, tej szlachetności brakuje dzisiejszym duchownym, bo postępują odwrotnie.

 • Tradycja Kościoła Świętego Katolickiego

  Oczywiście że Tradycja jest ważniejsza od nauczania Jezusa. Tradycja ma 2000 lat, a Jezus nauczał tyko 3 lata. Tradycja w Kościele Katolickim jest 666,666 razy ważniejsza, bo 2000:3=666,666 Chyba nie oczekujesz, że pozbędziemy się Tradycji ? Chciałbyś żebyśmy się pozbyli, a w zamian co ? Mamy mówić prawdę ? Przecież my już dawno zapomnieliśmy jaka jest prawda ! Ty pamiętasz co robiłeś 2000 lat temu ? Oczywiście że nie pamiętasz, bo nawet nie istniałeś. Jak więc możesz oczekiwać od Kościoła, że zlikwiduje Tradycję ? A temu koledze który się pode mnie podszywa proponuję, żeby się opamiętał, dla swojego dobra !!

 • Swiety numer 16670

  Dzisiaj mija kolejna rocznica meczenskiej śmierci świętego Maksymiliana Marii Kolbe. 14 sierpnia 1941 roku po dwutygodniowej glodowce w celi śmierci, został dobity zastrzykiem z fenolu. Pamiętajmy. http://bog-w-moim-balaganie.blog.onet.pl/2010/08/14/numer-16670-sw-maksymilian-maria-kolbe/ 0004IUQSCL071KPU

 • O. Witko: Etapy doświadczania Ducha Świętego

  Nagranie pochodzące z rekolekcji o. Józefa Witko zatytułowanych "Doświadczanie Ducha Świętego". https://www.youtube.com/watch?v=nCZTlU4xOAc