Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławie, filia Lipinki

Dane adresowe
Województwo:
lubuskie
Powiat:
wschowski
Gmina:
Sława
Poczta:
67-410 Lipinki
Miejscowość:
Lipinki
Nr budynku:
78
Dane kontaktowe
Telefon:
683566424
Inne dane
Typ:
Szkoła podstawowa
Publiczność:
Publiczna
3.5
Wasza ocena
Oceń:
-/5
Ocen: 4
Zobacz też
Dyskusje na ten temat
 • Szkoła Podstawowa w Sochaczewie

  Zamienia się w kościół, tak latorośl -zdrowa jeszcze tkanka narodu jest indoktrynowana w bardzo zbożny sposób. Chodzi o wyrobienie odruchu warunkowego i utwierdzenie w poczuciu winy i grzechu nieświadomego dzieciątka. Ogłoszony przez szkołę harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla uczniów wyglądał tam tak: „8.30 – zbiórka przed szkołą, wyjście do kościoła pod opieką nauczycieli 9.00 – Msza Święta ( obowiązkowe drobne na tacę ) Po powrocie z kościoła spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach. Co mówi zakazana od pewnego czasu Konstytucja na ten temat? art. 53 par. 4. Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób. art. 53 par. 7. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania. Konstytucja swoje a kościół swoje,można jedynie ubolewać że prawo kościelne nie jest ponad świeckim....jeszcze, ale jak długo? W parciu do świętości pisiory szaleją przecie.

 • Dwujęzyczna szkoła podstawowa w Poznaniu

  hej wszystkim, szukamy dwujęzycznej podstawówki w poznaniu / okolicach. czy ktoś mógłby coś polecić? dopiero się przeprowadzamy i szukamy czegoś od września, córa chodziła w poprzednim mieście właśnie do szkoły dwujęzycznej.

 • Pierwsza szkoła podstawowa dla chłopców pod patronatem Opus Dei

  Chłopcy będą wychowywani według wartości Kościoła katolickiego. Będą się modlić przed posiłkami, przed i po zajęciach oraz śledzić wydarzenia kalendarza liturgicznego. Opiekę duchową nad szkołą obejmie Opus Dei, jedna z najbardziej tajemniczych instytucji Kościoła. Ojcowie planują hodowlę religijnych fanatyków? http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,21512741,takiej-szkoly-w-lodzi-jeszcze-nie-bylo-maja-patronat-opus-dei.html?disableRedirects=true

 • szkoła dla dziecka - prywatna czy publiczna???

  jak uważacie, lepiej posłać dziecko do szkoły prywatnej czy publicznej? Co prawda to dopiero za rok, ale juz teraz mam wątpliwości. Moja córka jest dosyć nieśmiała i nie wiem czy odnajdzie się w takim tłumie dzieci, a podobno w prywatnych szkołach klasy są mniej liczne.

 • PIERWSZA W POLSCE "SZKOŁA JANCZARÓW" !

  Właśnie otwarto żłobek "Żołnierzy Wyklętych"... Musiałem spojrzeć na kalendarz i upewnić się, że to nie 1-Kwietnia....... MON dał dotację na jego budowę! Na marmurowej tablicy wyryto dziękczynności Antkowi Smoleńskiemu! (Chodziłem do szkoły podstawowej - Szkoły Tysiąclecia.... w niej wisiał nad każdą tablicą łysy orzeł i Cyrankiewicz i Gomułka... ale tablicy marmurowej nie było...... rok był 1960.... Czy program edukacyjny dla żłobków przygotowywują w MON? 0006D9Z26OXQU2RM

 • PAŃSTWOWA SZKOŁA PRZYKOŚCIELNA??

  Klerykalizacja szkoły postępuje. Dotąd standardem było, że uczniowie idą ze szkoły na rekolekcje. Ksiądz z Radomia innowacyjnie zdecydował, że dla uczniów XI LO im. Stanisława Staszica rekolekcje odbędą się w samej szkole. Większość rodziców zdecydowanie sprzeciwiła się przerabianiu szkoły na kościół. Ksiądz tłumaczy, że w szkole byłyby tylko „nauki rekolekcyjne”, zaś msze dla młodzieży w parafialnych kościołach. Taki wariant przetestują uczniowie Zespół Szkół Publicznych im. Witolda Gombrowicza we Wsoli (powiat radomski). Dyrektor Paweł Stępnikowski wyjaśnia, że to „wyjście naprzeciw oczekiwaniom również rodziców i uczniów”. A wiadomo, że nie mogą one być inne niż oczekiwania proboszcza.

 • To może by tak forum I i filia II sortu?

  I sort bardzo się wnerwia, kiedy napotyka na temat z problemem. Ponieważ ma kłopoty ze zrozumieniem, a podejrzewa, że piszący II sort zna te jego kłopoty, więc uznaje to jako bezpośredni atak. Coś jak pokazanie białej róży. W polemikę nie wejdzie, bo klepki ułomne. Zostaje odwet za pomocą cudzych pomysłów. No i wklejanie, wklejanie, znaczy spamowanie itp. Jak to nie pomoże, to ma jeszcze koronne : wyp... z forum, a nawet wyp... z Polski. Niektórzy nawet wskazują gdzie. Choć akurat zachowują się jakby już tam byli. No nie da się ukryć, bo choć wszyscy na ty, to są jednak dwa różne światy. A jakby to praktycznie? Kategoria II sort tylko dla zalogowanych. No i i wyższe kryteria. Żadne wklejki, plagiaty, udawanie głupa, znaczy trollowanie/ . To ostro karane odbieraniem intertiafcoinów.. Ta konstytucja w zarysie, ale chodzi mi o koncepcję. Temat pod kluczem, bo wszystkie możliwe wklejki już poznałem, łącznie ze świętymi, no to chcę sobie darować reakcji zwrotnej. I sort miałby swój kolorowy świat wklejek,emotików, piktogramów, plagiatów,

 • Szkoły prywatne, a publiczne.

  Jaki rodzaj szkoły wybralibyście dla swoich pociech? O szkołach publicznych często słyszy się, że demoralizują uczniów. Zgadzacie się z takim przekonaniem?

Sprawdź pogodę